Toto je konečný výběr dvaceti nejlepších blogů o grafickém designu pro vaši každodenní dávku kreativní inspirace v roce 2021.

7.10.2021

Externí grafik a UI designér pro mobilní aplikace a weby

Stejně jako v předchozích letech bych vám rád představil výběr nejlepších blogů o grafickém designu pro rok 2021. Výběr jsem opět rozšířil, abych vám představil 20 nejlepších blogů o grafickém designu pro tvůrčí inspiraci v roce 2021.

Není žádným tajemstvím, že i ti nejlepší grafičtí designéři hledají inspiraci, a dobře vybrané blogy jim mohou poskytnout přesně to, co potřebují. Následující seznam dvaceti nejlepších blogů o grafickém designu vám pomůže udržet si přehled o nejnovějších trendech v oblasti designu. Většinu těchto blogů vedou grafici a redaktoři z kreativního průmyslu, kteří přesně vědí, o čem píší. Při výběru do roku 2021 jde opět o kvalitu, nikoliv o kvantitu nebo úroveň povědomí o webu.

WE AND THE COLOR
No, tohle je vlastně mimo žebříček, ale rádi bychom tento seznam začali představením naší vlastní publikace. Pro ty z vás, kteří jsou na našem webu noví: WE AND THE COLOR je oceňovaný online časopis, který představuje to nejlepší z různých kreativních oblastí od designu po moderní umění a fotografii. Byli jsme založeni v roce 2010 a naším cílem je představovat výjimečné práce a poskytovat vám tak každodenní dávku tvůrčí inspirace.

Inspiration Grid
Inspiration Grid byl spuštěn v únoru 2011 jako blog o grafickém designu oslavující výjimečné talenty z celého světa. Denně nabízí rubriky zahrnující témata jako design, umění, ilustrace, typografie, fotografie, architektura, móda a další.

Creative Bloq
Creative Bloq je známá online publikace s miliony návštěv měsíčně. Většinou se specializují na tutoriály, recenze produktů, nákupní průvodce, nejnovější zprávy a některé designové inspirace. Creative Bloq sdílí širokou škálu informačního obsahu pro webové designéry, grafiky, ilustrátory nebo 3D a VFX umělce.

Smashing Magazine
Časopis Smashing Magazine, který v roce 2006 založili Vitaly Friedman a Sven Lennartz, nabízí kvalitní obsah pro komunitu designérů. Zaměřuje se zejména na webový design a obsahuje mnoho témat od grafiky až po kódování.

Mindsparkle Mag
Mindsparkle Mag je blog o grafickém designu a zdroj tvůrčí inspirace pro podobně smýšlející lidi a kreativce z celého světa. Většinou představují vynikající projekty z oblasti grafického designu, brandingu, webdesignu a motion grafiky. Kromě toho poskytují informace o nejnovějších nabídkách pracovních míst z kreativního průmyslu.

Design Week
Design Week byl založen v roce 1986 původně jako tištěná publikace z Velké Británie. V roce 2011 se z něj stala online publikace, která přináší dobře napsané novinky z oblasti designu s hlavním zaměřením na grafiku, produktový design a brandingové projekty. Design Week byl založen v roce 1986 původně jako tištěná publikace z Velké Británie. V roce 2011 se z něj stala online publikace, která přináší dobře napsané novinky z oblasti designu s hlavním zaměřením na grafiku, produktový design a brandingové projekty.

Visual Journal
Visual Journal, jehož kurátorem je Alessandro Scarpellini, je blog z Itálie. Na stránce jsou k vidění obrázky projektů grafického designu, brandingu a vizuální komunikace z celého světa.

Typeroom
Toto je ideální stránka pro typografické maniaky mezi vámi. Typeroom představuje trendovou typografii a mistrovské návrhy písem. Kromě toho hovoří s návrháři písma a vysvětlují konkrétní typografické návrhy.

Abduzeedo
Jak jsem vysvětlil v loňském roce v našem článku o 15 nejlepších blozích o grafickém designu pro rok 2020, Abduzeedo je jedním z prvních blogů o grafickém designu, které jsem znal, a každodenním zdrojem inspirace, když jsem pracoval jako grafik na volné noze. Blog založil v roce 2006 brazilský designér Fabio Sasso. Dnes je to kolektiv několika redaktorů, kteří sdílejí inspirativní články o všech formách designu, ilustrací a fotografií.

Creative Review
Většina jejich obsahu je bohužel dostupná pouze s placeným členstvím. Creative Review začal vycházet v roce 1980 jako tištěný časopis. Dnes je to online platforma s několika kanály. Svým předplatitelům nabízí vysoce kvalitní zprávy a recenze.

Visuelle
Visuelle, jehož kurátorem je David Bennett, je online přehlídkou vynikajících projektů mezinárodních grafických designérů na volné noze a předních brandingových studií. Představované práce zahrnují moderní typografii a minimalistická grafická řešení.

Dieline
Stránky Dieline, které v roce 2007 založil Andrew Gibbs, patří k nejoblíbenějším stránkám pro obalový design. Sdílejí inovativní designová řešení a vynikající kreativitu prostřednictvím originálních redakčních článků a předložených projektů.

ID Identity Design
Není to žádné překvapení, ale tady jde především o branding a design identit. Ukazují inspirativní případové studie od stovek talentovaných grafických designérů a kreativních studií. Tento blog byste si měli přidat do záložek pro poutavý obsah.

It’s Nice That
It’s Nice That je renomovaná online publikace založená v roce 2007. Jejich obsah se vyznačuje přehlednou směsicí ilustrací a projektů grafického designu spolu s informacemi o nadcházejících akcích. Kromě toho vydávají tištěnou publikaci s názvem Printed Pages.

Blog Adobe Creative Cloud
Všichni profesionální grafici znají Adobe Creative Cloud – je to místo, kde lze získat všechny kouzelné nástroje pro vytváření úžasných návrhů, ale platforma má také sekci pro objevování, která obsahuje spoustu inspirativního obsahu a také návody k použití, školící videa, živé přenosy a bezplatné zdroje.

BP&O
BP&O znamená branding, packaging a opinion, což docela dobře vystihuje základní témata blogu. Webové stránky založil Richard Baird, britský grafický designér a spisovatel. Tento blog o grafickém designu, který vychází z jeho vlastního vkusu a zkušeností, je dobře vybíraným zdrojem vysoce inspirativních projektů.

Made By Folk
Made by Folk, který provozují Daniel Freytag a Glenn Garriock, je místem, kde se můžeme dozvědět více o nejlepších světových kreativních talentech a jejich jedinečných příbězích.

SwissMiss
SwissMiss je jeden z nejautentičtějších a nejupřímnějších blogů o grafickém designu. Tento vizuální archiv, který v roce 2005 založila švýcarská grafická designérka Tina Roth Eisenbergová, není o clickbaitu, žádné skryté reklamě ani o produkci obsahu jen pro Google a další vyhledávače. SwissMiss nabízí pouze kvalitní obsah od kreativních profesionálů pro kreativní profesionály.

Adobe 99U
99U je zdroj informací o kreativní kariéře od společnosti Adobe. Je to také každoroční konference, která pomáhá kreativcům všeho druhu urychlit jejich práci, navázat kontakty a realizovat jejich nápady. Online publikace obsahuje různé příběhy, které stojí za kariérou předních kreativců. Kromě toho zveřejňují užitečné návody a tipy týkající se všeho od podnikání až po dosažení úspěšné rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem.

AIGA Eye on Design
Eye on Design je digitální publikace AIGA, profesní asociace pro design. Ať už vás zajímá cokoli (tisk, web, branding, obaly nebo ilustrace), AIGA Eye on Design je ideální web, kde objevíte nejnovější trendy a vizuální bonbónky vytvořené profesionálními designéry z celého světa.