Nejlepší bezplatný logo maker: objevte nejlepší bezplatné i placené nástroje

1.10.2021

Externí grafik a UI designér pro mobilní aplikace a weby

Jaký je nejlepší bezplatný log maker a za jaký software pro návrh loga se vyplatí zaplatit?

Nejlepší bezplatný návrhář loga vám umožní načrtnout rychlé logo, aniž byste museli přemýšlet (nebo otevřít peněženku). Tyto bezplatně použitelné aplikace jsou skvělou volbou pro každého, kdo se v designu příliš nevyzná a chce něco, co bude vypadat „dostatečně dobře“ například pro místní akci, koníček, osobní projekt nebo prezentaci.

Ani ten nejlepší bezplatný program na tvorbu loga však ve světě profesionálního brandingu, marketingu a designu neuspěje. Pokud tedy potřebujete seriózní, komerční návrh loga, budete si opravdu muset zaplatit nějaký pořádný software.

Ať už se chcete vydat jakýmkoli směrem, níže najdete ty správné nástroje pro vaše potřeby. Začneme tím, že se podíváme na nejlepší placený software pro návrháře loga, který je dnes k dispozici. Pokud však nejste návrháři a chcete jen něco, co je zdarma a snadno se používá, pak přeskočte dopředu a objevte nejlepší bezplatný software pro návrháře loga.

Slušné logo může mít zásadní význam pro úspěch vašeho podnikání, takže i ten nejlepší bezplatný návrhář loga může být falešný. Obecně platí, že vytvoření profesionálního loga bude vyžadovat trochu peněz. V první části tohoto článku proto shrneme nejlepší software pro návrháře loga, který je placený – pro profesionály, začínající návrháře, respektive pro ty, kteří logo nenavrhují. Posuňte se dále dolů, kde najdete nejlepší bezplatné programy pro návrh loga.

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator, který byl poprvé uveden na trh v roce 1985, je již několik desetiletí vedoucím vektorovým editorem na trhu. Jak už název napovídá, neslouží pouze k tvorbě loga, ale také k tvorbě ilustrací, plakátů, rozvržení webových stránek, ikon a dalších prvků. Je to však nástroj, který s největší pravděpodobností používají profesionálové pro návrh loga.

Částečně proto, že se jedná o velmi výkonný a funkčně bohatý návrhářský software. Je to také proto, že hladce a efektivně spolupracuje s celým ekosystémem Creative Cloud, což znamená, že je interoperabilní s dalšími aplikacemi Adobe a v jeho rozhraní máte přístup k prostředkům, jako jsou písma Adobe a Adobe Stock. A částečně také proto, že je na trhu tak dlouho, že je nesporným průmyslovým standardem.

Pokud jste však v oblasti návrhářského softwaru úplnými nováčky, čeká vás poměrně strmá křivka učení. Mějte také na paměti, že Illustrator není k dispozici ke stažení jednorázově, ale pouze jako předplatné, které může být poměrně drahé (i když náš článek o slevách Adobe Creative Cloud může pomoci snížit cenu). Na druhou stranu, skutečnost, že je nyní k dispozici i pro iPad, tuto nabídku ještě umocňuje a Illustrator pro iPad je určitě jedním z nejlepších nástrojů pro tvorbu loga.

Chcete-li se s návrhem loga pomocí aplikace Adobe Illustrator seznámit rychleji, podívejte se na tento výukový program společnosti Adobe a na náš vlastní návod Navrhněte v Illustratoru vražedné logo.

Canva Logo Maker

Pokud jste začínající designér s malými nebo žádnými zkušenostmi s kreativním softwarem, může vás něco jako Adobe Illustrator trochu vyděsit. Naproti tomu v programu Canva Logo Maker snadno vytvoříte pěkně vypadající logo pomocí rozhraní drag-and-drop, které funguje přímo v prohlížeči.

Pro začátek můžete použít jednu z profesionálně navržených šablon loga Canva, pak přidat název značky a začít upravovat prvky, dokud nevytvoříte návrh, se kterým budete spokojeni. Jakmile budete hotovi, můžete si hotové logo stáhnout a sdílet jako soubor PNG.

Pokud použijete vlastní obrázky a grafiku, nezaplatíte od začátku do konce ani korunu, zatímco grafické prvky v knihovně začínají na 1 dolaru za kus. Celkově se nám na nástroji Canva Logo Maker nejvíce líbí, jak snadno se používá – užitečné vyskakovací pokyny vás provedou od začátku až do konce.

Tailor Brands Logo Maker

Podle našeho názoru je Tailor Brands Logo Maker nejlepším softwarem pro návrháře loga pro lidi, kteří nejsou designéry: pro lidi bez kreativních schopností. Protože jednoduše řečeno udělá všechen návrh za vás. Začne tím, že vás požádá o zadání znění vašeho loga, pak vám předloží řadu typografických možností a zeptá se, která se vám líbí více (můžete také zvolit možnost „nelíbí se mi obě“). Je to trochu jako pop-kvíz na Facebooku a výběr vám zabere jen minutu nebo dvě.

Jakmile jste hotovi, nástroj využije chytrou umělou inteligenci, která na základě vašich voleb vykouzlí výběr potenciálních návrhů loga, které mohou být založeny na ikonách, iniciálách nebo jménech. Pokud se vám některý z nich líbí tak, jak je, můžete se pustit do jeho stažení jako souboru SVG nebo EPS (v tu chvíli zaplatíte). Pokud se vám některá z nich tak nějak líbí, můžete začít přizpůsobovat text, písmo, barvy atd. pomocí jednoduchých nástrojů v prohlížeči, dokud nebudete spokojeni.

Chcete-li v tomto okamžiku získat přístup k souborům s logem ve vysokém rozlišení, budete muset zaplatit od 2,99 GBP/ 3,99 USD měsíčně, účtováno ročně. Může to znít jako hodně peněz, ale je tu také spousta dalších věcí, včetně nástroje pro změnu velikosti loga, vašeho loga v různých velikostech pro sociální sítě, a navíc nástroje pro grafický design, stock fotografie a ikony a nástroj pro tvorbu webových stránek řízený umělou inteligencí.

Stručně řečeno, pokud nejste designér a hledáte balíček marketingových a webových služeb spolu s návrhem loga na míru, pak stojí za zvážení.

Looka

Aplikace Looka, kterou pohání umělá inteligence, nabízí slušné množství možností přizpůsobení (i když by jich mohlo být více) a umožňuje měnit barvy, písma textu, rozvržení a symboly. Na výběr je více než 300 šablon a používání je velmi jednoduché. Jednoduše zadejte své preference a Looka vám navrhne design na míru, který můžete upravovat i po zaplacení a stažení loga).

Výsledky jsou jednoduché, ale působivé a získáte také dobrou škálu souborů ke stažení, včetně obrázků PNG a vektorových souborů. Pokud chcete jít ještě dál, můžete také využít nástroje Looka Brand Kit k vytvoření prostředků pro sociální média, vizitek a webových stránek – a vytvořit marketingové materiály, jako jsou plakáty a letáky.

Logo můžete navrhnout zdarma, ale pro stažení svého návrhu musíte zaplatit. K dispozici je řada cenových možností, přičemž poplatek za „pouhé“ logo začíná na 15 librách/ 20 dolarech za „základní“ soubor PNG (a neomezené změny návrhu po zakoupení). Za možnost „Premium“ se cena zvyšuje na 50 GBP/65 USD. Existují také možnosti předplatného, a to za 3,99 GBP měsíčně za základní účet (účtovaný jako jednorázová platba 59,88 USD) a 6,99 GBP měsíčně (účtovaný jako jednorázová platba 95,88 USD) za verzi Premium.

Designhill Logo Maker

Nástroj Designhill Logo Maker využívá umělou inteligenci a funguje velmi podobně jako nástroj Tailor Brands (výše). Zadáte své údaje, vyberete si řadu barev a vzorů, které se vám líbí, a software pak vytvoří řadu návrhů na míru, z nichž si můžete vybrat a/nebo je přizpůsobit.

Hlavní rozdíl je v ceně: zatímco Tailor Brands Logo Maker si účtuje předplatné, Designhill chce za stažení a vlastnictví loga jednorázový poplatek 50 liber. To se může zdát jako hodně peněz, ale samotné generování loga je rychlé, snadné a zdarma, takže pokud nejste designér, rozhodně stojí za vyzkoušení. Koneckonců, pokud se vám automaticky vygeneruje logo, které se vám naprosto líbí, pak to vlastně není vůbec moc peněz.