Designové trendy roku 2022 jsou tu, ale jsme o nich opravdu přesvědčeni?

1.10.2021

Externí grafik a UI designér pro mobilní aplikace a weby

Právě když jste si zvykali na rok 2021, byly oznámeny předpovědi trendů grafického designu pro příští rok. Je to tak, s koncem roku 2021 na dohled, zde je přehled toho, co můžete ve světě grafického designu očekávat v příštích 12 měsících.

Tato šikovná infografika je plná inspirace pro grafické designéry. Společnost Venngage předpověděla 8 trendů grafického designu pro rok 2022, od serifových písem po inkluzivní vizuály, a vše vtěsnala do infografiky níže. Pokud jste si přišli pro dobře navrženou infografiku nebo jste si chtěli vyzkoušet vytvořit vlastní, podívejte se na náš přehled nejlepších tvůrců infografik. Pokud jste zde však jako grafický designér a jste připraveni začít s návrhy na příští rok, proč se nepodívat na naše nejlepší nabídky Adobe?

Podle společnosti Venngage bude mít tato pandemie v příštích několika letech zásadní vliv na trendy v grafickém designu. Předpovídají, že v příštím roce se v grafickém designu setkáme s jasnějšími barvami, značkovými memy a nárůstem serifových písem – s tím vším srdečně souhlasíme.

Domníváme se, že obliba serifových písem přichází v souvislosti s trendem 70. let. V současné době je láska k 70. letům velmi rozšířená, na sociálních sítích, zejména na TikToku, se objevuje retro oblečení, interiéry, hudba a design. Očekáváme, že i u tohoto písma se bude používat hodně tónovaných barev, jako jsou hnědá, oranžová a tmavě zelená.

Samozřejmě, že pro jednobarevné barvy je vždy čas a místo, ale jak předpovídá Venngage, jasné barvy se vracejí. Aby vaše návrhy vynikly například na sociálních sítích, je skvělé používat živé barvy a výrazné obrysy, aby vaše práce opravdu vynikla.

Nejsme si jisti, zda lze značkové memy nebo screenshoty zařadit mezi trendy v grafickém designu, protože jde spíše o trend sociálních médií, ale je to skvělý způsob, jak zviditelnit svou značku a procvičit si své dovednosti ve photoshopu.